Hvilken treningsform passer best for meg? sirkeltrening, styrketrening, HIIT og intervall

Milline treening sobib mulle kõige paremini?

Kuidas valida, kui on nii palju erinevat?

Isegi kui sa valid treenida üksi või koos teistega, on treening suurepärane viis erinevate eeliste saamiseks nii füüsilisele kui vaimsele tervisele. Treening ei diskrimineeri kedagi ja see võib toimuda kus iganes sa oled. Ükskõik millises vanuses ja vormis - leidub treeninguvormi, mis sobib kõigile.

Ringtreening

Ringtreening on treeninguvorm, mis põhineb efektiivsusel. Koostatakse erinevad harjutused, mis tavaliselt põhinevad jõutreeningul. Erinevus tavalise jõutreeningu ja ringtreeningu vahel on see, et paus võetakse alles pärast seda, kui kõik harjutused ringis on läbitud.

See treeninguvorm on sageli väga intensiivne ja toob kaasa mitmeid eeliseid. Treeningu aeg on ajaliselt efektiivne, kuna sa jõuad lühikese ajaga läbi rohkem harjutusi. Samuti võib see olla positiivne sinu vastupidavusele, kui suunad harjutusi suurte lihasgruppide aktiveerimisele ja pulsisageduse tõstmisele.

See on treeninguvorm, mida saab hõlpsasti kohandada üksikute vajaduste järgi ja sobib neile, kellel on aega vähe.

kingad ringtreeninguksHall scrunch leggings ringtreeninguks

Jõutreening

Jõutreening on üks kõige tavalisemaid treeninguvorme ja midagi, millest kõik saavad kasu. Nagu me varem mainisime, on erinevus ringtreeningu ja jõutreeningu vahel selles, et siin tehakse paus iga harjutuse järel. Soovid tavaliselt võtta rohkem aega, et kogu seanss lõpetada, kuna sa kasutad raskemaid kaalu ja pead olema ettevaatlik, et seda õigesti teha.

Nagu enamikul treeninguvormidest, kaasneb jõutreeninguga mitmeid tervishüvesid peaaegu kogu kehale.

Jõutreeningu käigus peate tavaliselt järgima programmi, et vältida keha ülekoormamist. Erinevaid programme, mida saate järgida, jagatakse erinevatesse päevadesse nädalas, alates 2 kuni 5 päevani. Kui soovite rohkem teada saada jõutreeningust, võite vaadata meie artiklit parimate jõuharjutuste kohta kogu kehale.

Et keegi saaks neid järgida takistusteta, oleks kõige parem, kui igal inimesel oleks selge arusaam, kui palju aega nad saavad selle jaoks pühendada. Nii et kogu see treening ei muutu elus stressitekitajaks.

Intervall ja HIIT

Intervalltreening ja HIIT on kaks treeninguvormi, mis põhinevad intensiivsuse vahetamisel treeningu jooksul.

Intervalltreeningu korral vaheldub madal kuni mõõdukas intensiivsus, lubades suuremat varieeruvust ning sobib tõenäoliselt neile, kes soovivad treeningule rohkem aega pühendada ja suurema treeningkoormuse saavutada.

HIIT puhul tuleb aga saavutada maksimaalne intensiivsus intensiivsuse vahetamisel. See tähendab, et see peab olema 85-100 protsenti sinu maksimaalsest pulssest.

Sinised tie dye leggingsValge top ringtreeninguks  

Kaks treeninguvormi, millest eelnevalt mainitud, on võrreldavad nende kahega, kus võib öelda, et HIIT sobib need, kellel on kiire elutempo ja kes soovivad treeningu kiiresti lõpetada, samas kui Intervalltreening on neile, kes soovivad harjutusi teha rohkem aega.

Kuid mõlemad treeninguvormid on kurnavad ja kui soovite neist rohkem teada saada, võite vaadata allolevaid linke.

Nii et milline treeningvorm sobib sulle kõige paremini?

Siin on neli küsimust, mis aitavad sind suunata õige treeningvormi leidmisel. Kuid pea meeles, et miski ei saa takistada sind proovima erinevaid treeninguvorme ja see, mis ei tundunud sulle sobivat, võib sobida.

Mis on treeningu eesmärk?

Mis on see, mida soovid treeningu käigus saavutada? Tüüpilised eesmärgid võivad olla: kas saada tugevamaks? Paindlikumaks? Parema vastupidavusega või kaalu kaotamiseks? Rehabiliteerimiseks või lihtsalt hea une jaoks?

Mida soovid treeninguga saavutada?

Võib ka juhtuda, et soovid treeninguga ära kasutada aega, mis muidu jääks raisku, olla rohkem liikvel või rohkem õues käia. Sageli lõpebki see lõbusalt, kui leiad endale sobiva treeningvormi.

Mida sa ei meeldi?

Mõtle asjadele, mida sa kindlasti ei taha teha või ei saa teha. Kui jõuad millegini, siis välista see treeninguvorm. Pea meeles, et mõnikord pead oma piire venitama, kui see on lihtsalt midagi, millega sa ei tunne end mugavalt.

Kus soovid treenida?

Mõtle kohtadele, kus sa võiksid neid treeninguvorme läbi viia, kus sa tunneksid end kõige mugavamalt? On sageli nii, et treenimiseks ei ole sul varustust vaja, eriti kui oled algaja.

Kõige tavalisemad kohad, kus treenida, on:

  • Treeningkeskus, kus on mitmeid seadmeid, millest saad kasu ja see võimaldab suuremat varieerumist ja võimalusi.
  • Kodus on sul see eelis, et saad treenida siis, kui soovid.
  • Välibrand saab sul sageli olla teatud puudusi, kuna pead arvestama ilmaga, kuid see on suurepärane, kui vajad veidi värsket õhku ja tuulepuhe.

Vaata allolevaid artikleid, kuidas saab treenida pargis ja kodus.

Kas soovid treenida üksi või koos teistega?

Mõned inimesed suudavad end motiveerida, säilitavad motivatsiooni ning naudivad üksinda treenimist. Teised arvavad, et nende jaoks on palju toredam ja lihtsam hoida motivatsiooni, kui treenivad või teevad midagi koos teistega.

Kui oled selle viimase kategooria inimene, võid võtta sõbra kaasa, valida rühmatreeningud või proovida kaasata oma partnerit. Vaata allolevat artiklit, mis selgitab rohkem, kuidas treenida koos teistega ja milliseid harjutusi saab teha.

Vaata meie allolevaid asjakohaseid artikleid

Tilbake til bloggen