Hvordan vaske treningstøy | vedlikehold og vask av treningstøy

Kuidas pesta aktiivwear'i?

Kahjuks võib mõnda riietust, eriti trenniriideid, kanda endaga ebameeldivat lõhna, isegi kui see on värskelt pestud. Sinu treeningriided võivad "pettusega" hakata kohe uuesti lõhnama, kui oled liikuma hakanud. Me saame jagada häid näpunäiteid, kuidas pesta ja hooldada oma treeningriideid võimalikult hästi.

 

Sinu trenniriided on funktsionaalsed nii, et hoiavad sind kuivana ning teevad, et tunned end värskena ja sportlikult. Pärast intensiivset treeningut kogevad paljud, et nad ei lõhna ideaalselt ja higi võib riietele tugevalt kinnituda. Kui trenniriideid pestakse valesti, võib see põhjustada, et pesemine ei eemalda lõhna ning paljudel juhtudel võib lõhn isegi hullemaks muutuda. Olenemata sellest, kas trenniriided on kallid või odavad, ei tohiks higilõhn riietesse jääda ning oluline on lihtsalt pesu õigesti teha.

 

Kui sageli tuleks treeningriideid pesta?

Loodetavasti on sul pärast treeningut veel jõudu pesu pesumasinasse panemiseks, sest see on parim viis vältida ebameeldiva ja hapuka lõhna kinnitumist riietesse. Teisisõnu on väga soovitatav treeningriideid pesta nii kiiresti kui võimalik pärast kasutamist. Kui mingil põhjusel ei saa kohe pesta, tasub vältida nende panemist koos muu pesuga ning pigem riputada nad õhku, et nad saaksid hingata.

Soovitame tungivalt pesta treeningriideid eraldi, et vältida värvimuutusi ja lõhna kandumist teistele riietele.

 

Millist pesuvahendit kasutada?

Pesuvahendi valikul on suur tähtsus, kui kaua trenniriided oma kvaliteeti säilitavad. Kõigepealt on oluline mainida, et tuleks kindlasti vältida pulbrilist pesuvahendit ja soovitatakse kasutada vedelat pesuvahendit. Pulber võib jääda riietesse pesemata, mis võib kangast kahjustada. On olemas ka spetsiaalselt treeningriiete pesuks arendatud pesuvahendid. Tänapäevased pesuvahendid suudavad puhastada tights'e madalamal temperatuuril, nii et ei pea muretsema higilõhna eemaldamise pärast. Kui trenniriided sisaldavad villa, tuleks pesta neid spetsiaalse pesuvahendiga, nagu Milo.

Tasub enne pesu riided külma veega loputada, et eemaldada soola ja muid jääkaineid.

 

Millist pesuprogrammi kasutada?

Enamik pesumasinaid on varustatud spordi programmiga, mida soovitatakse kasutada, sest see on kohandatud treeningriiete pesuks, mis aitab neid efektiivsemalt puhastada. Kui sellist programmi ei ole, on soovitatav kasutada sünteetilist tsüklit, sest see funktsioon on üsna sarnane.

 

Millisel temperatuuril pesta?

Üks põhjus, miks trenniriided võivad pärast pesu ikkagi hapu lõhnaga olla, on see, et neid on tavaliselt pestud liiga madalal temperatuuril. Soovitame alati kontrollida hooldusjuhiseid ja järgida pesemisjuhendeid. Tihedalt istuvad riided nagu aluspüksid ja tightsid tuleks tegelikult pesta 60 kraadi juures, et saavutada hügieeniline pesu. Probleem on selles, et see võib kangast kahjustada ja paljud trenniriided on märgitud madalama temperatuuri jaoks. Sageli on märgitud 40 kraadi, mõnel mudelil ainult 30 kraadi. Igal juhul on kõige ohutum valida spordiprogramm 40 kraadi juures või sünteetiline programm 30 kraadi ja kasutada pesuvahendit, mis on spetsiaalselt mõeldud treeningriiete pesuks.

 

Riidepehmendaja ja kuivatustrumlisse panemine?

Riidepehmendaja või loputusvahend ei ole soovitatav treeningriiete puhul, sest need on tavaliselt valmistatud tehnilistest ja funktsionaalsetest materjalidest, mis on veekindlad ja läbilaskvad. Läbilaskvad materjalid on peenelt kudutud kiud, mida võib riidepehmendaja mõjutada, kahjustades nii ventilatsiooni- kui veekindlaid omadusi. Kuigi see toimib hästi tavariietel, ei ole see hea mõte treeningriiete puhul. Üks suurimaid vigu, mida inimesed teevad treeningriiete pesemisel, on riidepehmendaja kasutamine, mis tugevdab higilõhna. Kui riide sildil ei ole muud soovitust, soovitame treeningriiete puhul riidepehmendajat mitte kasutada.

Treeningriidesid ei tohiks panna kuivatustrumlisse. Tehnilised trenniriided on sageli hingavad, veekindlad, elastsed ja venivad materjalid. Need omadused muudavad riided väga tundlikuks valedele hooldusviisidele, mistõttu võib kuivatustrumlisse panemine või tugev tsentrifuugimine rikkuda riiete elastsust. Seetõttu soovitame tungivalt mitte panna trenniriideid kuivatustrumlisse, vaid riputada need kuivama riidepuule või pesunöörile.

 

Kuidas eemaldada higiplekke?

Kas vajad abi higiplekkide eemaldamisel treeningriietelt?

Siin on mõned plekieemaldusvahendid, mida võid proovida:

  • Atsetoon – eemaldab rasva, lakki ja plasti. Vältida kasutamast atsetooni atsetaadist ja triatsetaadist materjalide puhul ning pea meeles, et see on väga plahvatusohtlik.
  • Äädikas 5–7% - võib aidata higiplekkide eemaldamisel.
  • Sidrunhape – kasutatakse rooste eemaldamiseks ja pleegitamiseks, lahusta teelusikatäis sidrunhapet ühe detsiliitri vee kohta.
  • Vesi – kõige lihtsam on kasutada lihtsalt vett. Kui tegemist on kehaeritise plekiga nagu higi või munavalge, lahustuvad need külma vee abil. Rasvplekkide puhul kasutatakse kuuma vett.

 

Kuidas pesta hapu lõhnaga treeningriideid?

Kui treeningriietel on endiselt hapukas lõhn, võib kasutada äädikat loputusvahendina lõhna eemaldamiseks. Võid jätta lõhnava riide vee sisse äädikaga ligunema üleöö ja seejärel pesta tavapärase pesuvahendiga pesumasinas.

 

Kuidas pesta treeningtights'e?

Tuleks pesta treeningtights'e maksimaalselt pärast ühte päeva kasutamist. See vähendab bakterite hulka ja eemaldab lõhna. Võid ka hinnata vastavalt oma treeningule – kas oli intensiivne treening ja palju higistamist või vähem aktiivne jalutuskäik? Kui higistasid palju, tuleks tightsid kindlasti pesta. Higistamine võib muuta tights'id jäigaks. Madalama intensiivsusega treeningu või vähese higistamise korral saad ise otsustada, kas vajad pesu või kasutad veel kord.

Siiski võib isegi lühike jalutuskäik põhjustada tights'ide lõhnatamist. Turul on häid pesuvahendeid, mis on spetsiaalselt mõeldud treening- ja vabaajarõivaste lõhna eemaldamiseks.

 

Oluline on meeles pidada, et trenniriideid ei tohi segada teiste kangastega. See võib kahjustada sünteetilist kangast ja suurendada tõenäosust, et riided kaotavad oma tehnilised omadused, nagu meie Vortex 2 Tights, millel on kompressioon ja kõrgem elastaani sisaldus. Rohkem informatsiooni meie tightste kohta leiad siit.

 

Kui vajad abi sobiva tights'i leidmisel, võid lugeda meie ultimate tightsguide'i

 

Kuidas pesta sokke pärast treeningut?

Kui palju sokid taluvad pesu, määrab suuresti, kuidas neid pesumasinas pesta. Need tuleks eraldada nagu teisi riideid, materjali järgi. Kui need on sünteetilised, pesta maksimaalselt 40 kraadi juures, et vältida kõrge temperatuuri tekitatud kahjustusi.

Valgete sokkide puhul on sageli värviks valge. Värvide säilitamiseks tuleb olla ettevaatlik jalatsite ja musta põranda osas, kus kõnnid. Valgeid sokke tuleks pesta sagedamini ja  40 kraadi juures, kui sildil pole teisiti märgitud.

Loe ka: Kuidas valida parimaid sokke treeninguks ja Bambussokkide eelised.

 

Abi ja nõuandeid oma jalanõude pesemisel leiad meie artiklist "kuidas pesta jalanõusid", mis annab detailse juhendi, kuidas oma jalatseid hooldada ja pesta.

Loe ka: Sobivad jalanõud tööks ja treeninguks.

 

Tähtsad hooldusnipid treeningriiete jaoks

Lühike kokkuvõte sellest, kuidas hoida treeningriideid parimal moel ning pesta õigesti:

  • Vältida kasutatud treeningriiete liiga pikaajalist ladustamist enne pesu
  • Peske riideid võimalikult kiiresti pärast trenni
  • Peske võimalikul kõrgel temperatuuril
  • Ärge kasutage riidepehmendajat
  • Vältige kuivatustrumlit
  • Kasutage sobivat pesuvahendit

 

Back to blog