Hvordan vaske treningstøy | vedlikehold og vask av treningstøy

Kuidas pesta aktiivwear'i?

Kahjuks on nii, et mõne kanga, eriti treeningriiete, puhul võib halb lõhn kergesti kinni jääda, isegi kui need on just pestud. Treeningriided võivad sind "petta", tekitades halba lõhna kohe, kui hakkad liikuma. Saame anda sulle mõned head näpunäited, kuidas peseda ja hoida oma treeningriideid parimal viisil.

 

Teie treeningriided on funktsionaalsed selliselt, et need hoiavad teid kuivana ja annavad teile värske ja sportliku tunde. Pärast intensiivset treeningut kogevad paljud, et nad ei haise täielikult optimaalselt ning higi võib kangasse hästi kinni jääda. Valesti pestud treeningriided võivad lõhna mitte eemaldada, ja paljudel juhtudel võivad need haista isegi halvemini kui varem. Ükskõik, kas treeningriided on kallid või odavad, ei tohiks higilõhn kangas püsida, ja see on lihtsalt küsimus riiete õigest pesemisest.

 

Kui tihti peaksin treeningriideid pesema?

Loodetavasti on pärast treeningut sul veidi lisajõudu pesu pesemiseks, sest see on parim, mida saad teha, et vältida halva ja hapuka lõhna kinnipidamist oma riietes. Teisisõnu, on väga mõistlik peseda treeningriideid niipea kui võimalik pärast kasutamist. Kui mingil põhjusel ei saa neid kohe pesta, siis proovi vältida nende panemist koos ülejäänud pesuga ning pigem riputa need üles, et nad saaksid natuke õhku.

Soovitame tungivalt peseda treeningriideid eraldi, et vältida pleekimist ning lõhna ülekandumist teistele riietele.

 

Millist pesuvahendit kasutada?

Millise pesuvahendi kasutamine võib palju mõjutada, kui kaua teie treeningriided oma kvaliteeti säilitavad. Esiteks on oluline mainida, et tuleks vältida pulbri kujul pesuvahendi kasutamist, ning on soovitatav kasutada vedelat pesuvahendit oma treeningriiete puhul. On oht, et pulber ei pestud korralikult välja, mis võib kangast kahjustada. Sellegipoolest on olemas erinevaid pesuvahendeid, mis on välja töötatud treeningriiete pesemiseks. Kaasaegsed pesuvahendid suudavad seista vastu kahjustumisele madalamal temperatuuril, nii et pole vaja muretseda, et kangas ei vabaneks higilõhnast. Kui treeningriided sisaldavad villat, tuleks neid pesta erilised pesuvahendid nagu milo.

On tark enne pesemist treeningriided külma veega loputada, et eemaldada sool ja muud jäägid, mis on kogunenud.

 

Millist pesuprogrammi kasutada?

Enamik pesumasinaid omavad spordiprogrammi ja on soovitatav kasutada seda, kuna see on täpsustatud treeningriiete jaoks, ning selle tõttu pestakse riiet tõhusamalt. Mõned pesumasinad ei oma sellist programmi ja sel juhul soovitame kasutada sünteetilist tsüklit, kuna funktsioon on üsna sarnane.

 

Kui palju kraade peaksin kasutama?

Üks põhjusi, miks treeningriided pärast pesemist endiselt hapukat lõhna eraldavad, on see, et neid pestakse tavaliselt liiga madala soojusega. Soovitame alati kontrollida etiketti ja järgida pesu soovitusi treeningriiete puhul. Tihedalt istuvad riided nagu alusriided ja legginsid tuleks tegelikult pesta 60 kraadi juures, et saada hügieeniline pesu. Probleem on see, et see võib kangast kahjustada ning osa treeningriidest on märgitud madalamatele temperatuuridele. Sul võib sageli olla, et tightsidel on märgitud 40 kraadi, samas kui mõned mudelid taluvad ainult 30 kraadi. Sellegipoolest on alati kõige ohutum valida spordiprogramm 40 kraadi juures või sünteetiline programm 30 kraadi juures koos pesuvahendiga, mis on spetsiaalselt valitud treeningriiete jaoks.

 

Pesupehmendi ja kuivatamise soovitused?

Pesupehmendi või loputusvahendi kasutamine treeningriiete puhul ei ole soovitatav, kuna need riided on tavaliselt valmistatud tehnilisematest ja funktsionaalsematest materjalidest, mis on veekindlad ja hingavad. Hingav materjal on peene koega kiud ning võimalik pesupehmendi kasutamine võib mõjutada nii hingamisomadusi kui ka veekindlaid omadusi. Kuigi see toimib suurepäraselt tavaliselt riiete puhul, ei ole see treeningriiete puhul hea idee. Suurim viga, mida inimesed teevad treeningriideid pestes, on pehmendi kasutamine, sest see tugevdab higilõhna. Kui etiketil pole midagi muud öeldud, soovitame hoiduda loputusvahendi kasutamisest treeningriiete puhul.

Treeningriideid ei tohi panna kuivati. Tehnilised treeningriided sisaldavad tavaliselt materjale, mis hingavad, on veekindlad, elastsed ja venivad. Need omadused teevad sellist kangast äärmiselt tundlikuks vale käitlemise suhtes, ja see ei vaja palju, et treeningriiete funktsionaalsus häirida. Teisisõnu, kõrge tsentrifuugimine ja kuivati kasutamine võivad kahjustada treeningriiete venimist. Seetõttu soovitame tungivalt mitte panna oma treeningriideid kuivati, vaid pigem lasta neil rippuda riidepuul või kuivatada õues.

     

    Kuidas vabaneda higiplekkidest?

    Kas vajad abi, et eemaldada higiplekke oma treeningriietelt?

    Siin on mõned plekieemaldusvahendid, mida võid kasutada:

    • Atsetoon - See eemaldab rasva, laki ja plasti. Veendumiseks, et seda ei kasutata atsetaadil ja triatsetaadil, ning meenutage, et see on äärmiselt flammable.
    • äädikas viis-seitsme protsendi jooksul - See võib aidata eemaldada higiplekke.
    • Sidrunhape - Saab kasutada rooste eemaldamiseks ja valgendamiseks, lahustage teelusikatäis sidrunhapet ühe desiliitri vee kohta.
    • Vesi - Lihtsaim, mida saab teha, on lihtsalt kasutada vett. Kui tegu on mingisuguse kehaga seotud plekiga, olgu need siis higist või munavalgest, lahustub see külma vee abil. Kui soovite eemaldada rasvapeegleid, siis kasutage sooja vett.

     

    Kuidas pesta hapuka lõhnaga treeningriideid?

    Kui treeningriietel on endiselt hapukas lõhn, saab kasutada äädikat loputusvahendina, et eemaldada hapukas lõhn riietest. Samuti võib riided, mis haisevad halvasti, panna vette koos äädikaga üleöö ja seejärel pesta riiet pesumasinas tavalise pesuvahendi abil.

     

    Kuidas pesta treeninglegginsid?

    Sa peaksid pesema treeninglegginsid maksimaalselt ühe päeva kasutamise pärast. See vähendab bakterite arvu ja eemaldab lõhna. Sa saad ka otsustada, lähtudes treeningkorrast, mida sa oled pidanud. Kas see oli kõrge intensiivsusega treening ja palju higi? Või tunni jalutuskäik? Kui sa oled treeningu ajal palju higistanud, siis on selge, et treeninglegginsid võivad käia pesumasinas. Legginsid võivad tõepoolest kõvaks minna, kui oled palju higistanud. Kui treening on madala intensiivsusega ja vähe higist, siis saad ise otsustada, kas soovid neid pesta või uuesti kanda.

    Sellegipoolest võib isegi väike jalutuskäik teha nii, et legginsid hakkavad lõhnama. Seal on häid pesuvahendeid, ja soovitatakse kasutada midagi, mis on spetsiaalselt välja töötatud treening- ja vaba aja riiete jaoks, mis tõhusalt eemaldab halva lõhna legginsidest.

    Oluline on meeles pidada, et treeningriideid ei tohiks segada teiste kangastega. See võib kahjustada sünteetilist kangast ja suurendada tõenäosust, et kangas kaotab oma tehnilised omadused, nagu meie Vortex 2 legginsid, millel on kompressioon ja kõrgem elastaani tase. Lisainformatsiooni meie legginside kohta leiate siit

     

    Kui vajad abi, et leida, millised legginsid sobivad sulle, loe meie ulatuslikku legginside juhendit.

    Sokid pärast treeningut

    Kuidas peaksid pesema sokke pesumasinas, sõltub suuresti sellest, mida sokid taluvad. Neid tuleks eraldada samamoodi nagu teisi riideid, st sõltuvalt riiete materjalist. Kui need on näiteks sünteetilised, siis peaksid pesema neid maksimaalselt 40 kraadi juures, et neid ei kahjustataks liiga kõrgel temperatuuril.

    Valgete sokkide puhul võib sageli juhtuda, et need on värvitud valgeks. Ja värvide säilitamiseks pead olema ettevaatlik, milliste kingadega sa käid ja kui must on põrand, millele astud. Samuti tasub neid tihedamini pesta ja soovitavalt 40 kraadi juures, kui ei ole ühtegi muutust etiketil.

    Vaata ka: Kuidas valida parimaid sokke treeninguks, ja Bambussokkide eelised.

     

    Abi ja nõuande saamiseks selle kohta, kuidas peseda oma kingi, loe meie artiklit "kuidas pesta kingi", mis annab sulle üksikasjaliku juhise, kuidas hooldada ja pesta oma kingi.

    Vaata ka: Head kingad tööks ja treeninguks

     

    Treeningriiete hooldamise reeglid

    Lühikokkuvõte sellest, kuidas hooldada treeningriideid parimal viisil ja pesta neid õigesti:

    • Vältige, et kasutatud treeningriided jääksid pikaks ajaks pesemata
    • Pese riided niipea kui võimalik pärast treeningut
    • Pese kõrgel temperatuuril, kui see on võimalik.
    • Ära kasuta loputusvahendit
    • Väldi kuivatit
    • Kasutage sobivat pesuvahendit
    Tilbake til bloggen